"Kto śpiewa, ten dwa razy się modli"~ św. Augustyn

Każdy, kto choć raz przyszedł w niedzielę na godz. 12.00, miał okazję usłyszeć nasz dziecięcy śpiew. Na pierwszy  rzut oka niewidoczni, bo ukryci za krzesłem biskupim, jednak dobrze słyszalni. Ubrani w piękne, czerwono-złote stroje wyśpiewujemy chwałę Jezusowi.

Wejście do scholii nie jest tak trudne, jak się wydaje. Niektórzy sądzą, że konieczne są niebywałe wokalne umiejętności. Tymczasem dzieci przychodzące do scholii nieraz nawet nie umieją jeszcze czytać. Jednakże czas spędzony razem na próbie, obiedzie, daje z czasem piękne rezultaty w postaci osobistego rozwoju i kształcenia słuchu muzycznego.

Każde spotkanie to czas na katechezę, wspólne bycie razem, lekcję śpiewu z panem Adamem, organistą katedralnym i obiad na zakończenie. Zaczynamy o godz. 9.30, kończymy obiadem ok 12:00. Oprócz standardowych spotkań dzieci od czasu do czasu wychodzą do kina, na basen czy w inne ciekawe miejsca. Troszczymy się, aby ferie i wakacje były okazją poznania Boga poprzez organizację rekolekcji.

Na próbach obecny jest KSM, który w przyszłości może stać się miejscem dalszej formacji dzieci, kiedy już trochę podrosną i będą miały ok 13 lat. Mamy także solidne zaplecze kuchenne. Dzięki niemu oraz niezastąpionych mam na stanowisku kucharek dzieci za każdym razem cieszą się pyszną przekąską.

Spotkanie
Zapraszamy Cię już w najbliższą sobotę na godzinę 9:30, czekamy na Ciebie!
  • Opiekun duchowy: Ksiądz Michał Mościcki
  • Prowadzący od strony muzycznej: Adam Szczepański
  • Judyta Tobota (opieka KSM)

“Spraw, abyśmy byli wierni Ewangelii,
Krzyżowi, wierze naszych ojców
i ideałom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”