„Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie”

Drogi bracie, chcielibyśmy zaprosić Cię do niezwykłej przygody z Panem Jezusem. My służymy przy jego Ołtarzu już od kilku lat i pragniemy podzielić się z Tobą tą naszą radością ze wspólnego posługiwania jako ministranci. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Jezusem, jeżeli ciekawi Cię służba ministrancka, jeśli chcesz być bliżej tego wszystkiego, co dzieje się w Kościele i czasami pograć z nam w piłkę nożną czy wyjechać w góry, to przyjdź na zbiórkę ministrancką!

Każdego miesiąca po podsumowaniu pracy ministranci otrzymują nagrody – darmowe wejścia na basen, lodowisko, kręgielnie czy kino. Każdego roku w ferie zimowe wyjeżdżamy na narty a pod koniec wakacji w góry. W 2020 roku wybieramy się w Bieszczady.

"Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie Jezu o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz a serce moje oddane tylko Tobie".

Spotkania formacyjne odbywają się regularnie co tydzień:
  • w środę o godz. 16.30 - kandydaci
  • w środę o godz. 17.15 - ministranci młodsi
  • w środę o godz. 18.00 - choraliści
  • w czwartek o godz. 17.00 - ministranci światła oraz księgi

“Spraw, abyśmy byli wierni Ewangelii,
Krzyżowi, wierze naszych ojców
i ideałom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”